Domov důchodců

1. Máje 104

517 22 Albrechtice nad Orlicí

telefon : 494 377 069

fax : 494 377 069

Napište nám

info@ddalbrechtice.cz

kralovehradecky kraj

Aktuálně

24.09.2018

Relaxační poslechová muzikoterapie

Příjemná relaxace při poslechu různých hudebních nástrojů.

10.09.2018

Cirkusové vystoupení

Vystoupení pejsků nás vždy rozesměje.

07.09.2018

Loučení s létem 2018

Loučení s létem se nám opravdu vydařilo. Počasí nám přálo,nechyběla super zábava ani výborné pohoštění.

14.08.2018

Vystoupení Brněnského divadelního souboru ,,Slunečnice"

Opět k nám zavítal Brněnský divadelní soubor ,,Slunečnice".Slunné odpoledne nám zpestřili písničkami od Karla Gotta,Václava Neckáře a dalších českých hvězd.

06.08.2018

Naše výrobky z keramické dílny

V keramické dílně se vždy odreagujeme. Baví nás vytvářet stále něco nového ....

Terapie a aktivity

Terapie

Klademe veliký důraz na ergoterapeutickou činnost. Volnočasové aktivity jsou prováděny individuálně, nebo ve skupinách. Klienti se mohou sami aktivně zapojit nebo jen pasivně přihlížet. Hezkými výrobky pak jsou vyzdobeny i prostory domova důchodců.

  • Ergoterapie je stará léčebná metoda založená na povzbudivém vlivu práce, sportu a různých činností na lidské zdraví. I v našem domově důchodců klademe veliký důraz na tuto činnost. Kladně motivovaný a zaujatý klient se následně spíše věnuje smysluplné činnosti, než sledování vlastního sama sebe.
  • Muzikoterapie - poslechová hudba, vlastní zpěv lidových písní s doprovodem rytmických nástrojů je činnost velice oblíbená, texty písní z mládí si klienti dobře vybavují, neostýchají se zpívat, zlepšuje se nálada.
  • Arteterapie - opírá se o výtvarné projevy klientů.
  • Trénování paměti - velice důležitá aktivita pro klienty s Alzheimerovou nemocí.
  • Reminiscence - cílené vzpomínání na určité téma.
  • Pohybové činnosti - každodenní skupinová cvičení, protažení, opakování pohybů z denních činností při péči o vlastní tělo.
  • Procházky po okolí
  • Ruční práce - práce s přírodními materiály, stříhání, skládání, sypání, motání.
  • Posezení u kávy - slouží k navazování interpersonálních vztahů a komunikace domácí práce – draní peří, loupání kukuřice, vaření a pečení.
  • Canisterapie

Aktivity

V domově je k dispozici televize, video, jsou pořádány kulturní a společenské akce, mezi které patří například zábavy s hudbou a tancem, opékání špekáčků a kuřat na zahradě.  Jezdíme také mimo domov důchodců. Výlety směřujeme jak za poznáním, tak i za zábavou. Našim klientům se velice líbila návštěva ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, zúčastnili jsme se Sportovních her v Chlumci, Pilníkově. Naši klienti získali na Dni her a zábavy v Geriatrickém centru v Týništi nad Orlicí výborná umístění. Pravidelně nás navštěvují se svými kulturními pásmy děti ze zdejší mateřské i základní školy. Nestaráme se však jen o zdravotní a sociální stránku klientů, ale i o stránku duševní. Několikrát ročně k nám dochází farář z týnišťské farnosti.

zpět


Webing.cz - webhosting, webdesign Infotip.cz - informaèní a vyhledávací server
Copyright © 2012 - 2018 Domov důchodců Albrechtice nad Orlicí