Domov důchodců

1. Máje 104

517 22 Albrechtice nad Orlicí

telefon : 494 377 069

fax : 494 377 069

Napište nám

info@ddalbrechtice.cz

kralovehradecky kraj

Aktuálně

06.08.2018

Naše výrobky z keramické dílny

V keramické dílně se vždy odreagujeme. Baví nás vytvářet stále něco nového ....

16.07.2018

Výlet do MINI ZOO v Častolovicích

Několikrát do roka se jedeme podívat a nakrmit zvířátka v Zámeckém parku v Častolovicích.Tentokrát nám počasí zrovna nepřálo ....

04.07.2018

Návštěva Vyhlídky ve Vamberku

Na začátku prázdnin jsme navštívili Vyhlídku ve Vamberku. Odtud jsme mohli vidět část Vamberka, Lupenici, Rychnov nad Kněžnou a Peklo. Ochutnali jsme pivečko a po cestě zpátky se stavili na zmrzku.

03.07.2018

Výlet do Krňovic

Abychom si užili krásný letní den, vyrazili jsme se podívat k řece do Krňovic. Po cestě jsme se zastavili na výbornou zmrzlinu.

07.05.2018

Relaxační místnost

Rádi navštěvujeme relaxační místnost..... Fototerapeutická místnost je vybavena světelnými simulátory a slouží k navození atmosféry, simulující letní slunečný den. Jako doplňky jsou využívány aromaterapie a poslech hudby. Pro naše pohodlí je místnost doplněna masážními křesly.

Terapie a aktivity

Terapie

Klademe veliký důraz na ergoterapeutickou činnost. Volnočasové aktivity jsou prováděny individuálně, nebo ve skupinách. Klienti se mohou sami aktivně zapojit nebo jen pasivně přihlížet. Hezkými výrobky pak jsou vyzdobeny i prostory domova důchodců.

  • Ergoterapie je stará léčebná metoda založená na povzbudivém vlivu práce, sportu a různých činností na lidské zdraví. I v našem domově důchodců klademe veliký důraz na tuto činnost. Kladně motivovaný a zaujatý klient se následně spíše věnuje smysluplné činnosti, než sledování vlastního sama sebe.
  • Muzikoterapie - poslechová hudba, vlastní zpěv lidových písní s doprovodem rytmických nástrojů je činnost velice oblíbená, texty písní z mládí si klienti dobře vybavují, neostýchají se zpívat, zlepšuje se nálada.
  • Arteterapie - opírá se o výtvarné projevy klientů.
  • Trénování paměti - velice důležitá aktivita pro klienty s Alzheimerovou nemocí.
  • Reminiscence - cílené vzpomínání na určité téma.
  • Pohybové činnosti - každodenní skupinová cvičení, protažení, opakování pohybů z denních činností při péči o vlastní tělo.
  • Procházky po okolí
  • Ruční práce - práce s přírodními materiály, stříhání, skládání, sypání, motání.
  • Posezení u kávy - slouží k navazování interpersonálních vztahů a komunikace domácí práce – draní peří, loupání kukuřice, vaření a pečení.
  • Canisterapie

Aktivity

V domově je k dispozici televize, video, jsou pořádány kulturní a společenské akce, mezi které patří například zábavy s hudbou a tancem, opékání špekáčků a kuřat na zahradě.  Jezdíme také mimo domov důchodců. Výlety směřujeme jak za poznáním, tak i za zábavou. Našim klientům se velice líbila návštěva ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, zúčastnili jsme se Sportovních her v Chlumci, Pilníkově. Naši klienti získali na Dni her a zábavy v Geriatrickém centru v Týništi nad Orlicí výborná umístění. Pravidelně nás navštěvují se svými kulturními pásmy děti ze zdejší mateřské i základní školy. Nestaráme se však jen o zdravotní a sociální stránku klientů, ale i o stránku duševní. Několikrát ročně k nám dochází farář z týnišťské farnosti.

zpět


Webing.cz - webhosting, webdesign Infotip.cz - informaèní a vyhledávací server
Copyright © 2012 - 2018 Domov důchodců Albrechtice nad Orlicí